رفع مسدودیت شماره در واتساپ

اگر شما هم مشغول تبلیغات در واتساپ هستید احتمالا تا به امروز چندین بار واتساپ خط شما را مسدود کرده باشد. در این مقاله روش رفع مسدودیت شماره در واتساپ را بررسی و به شما کاربران سایت واتسینو آموزش می‌دهیم، پس در ادامه با ما همراه باشید. مسدودیت در واتساپ ممکن است برای همه ما اتفاق بیافتد این اتفاق ممکن است به دلیل نقض قوانین واتساپ، استفاده از نسخه‌های غیررسمی واتساپ یا نقض حقوق حریم شخصی افراد رخ داده باشد. و مخصوصا اگر مشفول ارسال پیام انبوه در واتساپ باشیم. ولی چندان نگران نباشید این موضوع راهکار های خاص خود را دارد.

قبل از هر چیز باید بدانید که دو نوع مسدودیت وجود دارد. حالتی که واتساپ خط شما را موقتاً مسدود کرده است (رفع بلاکی موقّت) و حالتی که واتساپ خط شما را بدون نمایش زمان مسدود کرده است (رفع بلاکی دائم) که باید قبل از هر چیز نوع آن مشخص شود.

رفع مسدودیت شماره در واتساپ

روش های بیان شده در این مطلب بار ها توسط واتسینو و کاربران ما تست شده است و نتیجه بخش بوده است. بسیاری از کاربران ما از همین روش‌ها، موفق به بازگردانی حساب مسدود شده واتساپ خود شده‌اند

Temporary WhatsApp ban

رفع بلاکی در حالتی که واتساپ خط شما را موقتاً مسدود کرده است (رفع بلاکی موقّت)

مسدودیت موقت (Temporary WhatsApp ban)، یک جریمه غیر سختگیرانه از سوی واتساپ است. مسدودیت موقت معمولاً زمانی رخ می‌دهد که از نسخه‌های پشتیبانی نشده واتساپ، مانند WhatsApp Plus و GB WhatsApp، یا برنامه‌هایی که ادعا می‌کنند گفتگوهای واتساپ را بین گوشی‌ها جابجا کنند، به جای برنامه رسمی واتساپ استفاده کنید. این برنامه‌ها ناقض شرایط و مقررات واتساپ هستند و واتساپ قادر به پیگیری و تایید روال امنیتی این برنامه‌ها نیست، بنابراین به مسدودیت موقت حساب کاربری شما اقدام می‌کند. در این حالت، یک تایمر روی صفحه واتساپ ظاهر می‌شود که نشان می‌دهد پس از گذشت چه زمانی مسدودیت موقت حسابتان رفع خواهد شد و مجدداً می‌توانید به حساب واتساپ خود دسترسی پیدا کنید.

توجه داشته باشید که اگر پس از رفع مسدودیت موقت همچنان از استفاده از اپلیکیشن‌های غیررسمی ادامه دهید، احتمال دارد واتساپ حساب کاربری شما را به صورت دائمی مسدود کند.

یا ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که نیاز داشته باشید که یک پیام تبلیغاتی با محتوای یکسان را به صورت همزمان به تعداد زیادی از افرادی که در لیست مخاطبین شما نیستند، ارسال کنید. اما باید به یاد داشته باشید که انجام این کار به دفعات مکرر و در بازه‌های زمانی کوتاه می‌تواند منجر به مسدود شدن حساب کاربری شما در واتس‌آپ شود.

اگر بیش از حدی افراد حساب کاربری شما را مسدود کنند، ممکن است دسترسی شما به واتس‌آپ به صورت موقت قطع شود. این اتفاق معمولاً به دلیل ارسال پیام‌های تبلیغاتی، اسپم یا پیام‌هایی که توهین‌آمیز هستند، رخ می‌دهد.

 

روش رفع مسدودیت موقت شماره در واتساپ

روش رفع بلاکی موقت واتساپ

قبل از هر‌چیز آرامش خود را حفظ کنید. این اتفاق ممکن از برای همه ما گاهی رخ دهد. با انجام موارد زیر می‌توانید به راحتی واتساپ خود را باز‌گردانید:

 1. از نسخه‌های غیررسمی واتس‌آپ خارج شوید (Log Out کنید) و تمام آن‌ها را حذف کنید.
 2. فعالیت‌های مجرمانه (ارسال پیام‌های انبوه، توهین آمیز یا محتوای بدون کپی رایت) را متوقف کنید.
 3. اگر فکر می‌کنید حساب کاربری شما به اشتباه مسدود شده است، می‌توانید به پشتیبانی واتس‌اپ ایمیلی ارسال کنید. برای اینکار برنامه واتس‌آپ را باز کنید، در صفحه‌ای که برای شما ظاهر می‌شود و حاوی پیام مسدودیت است روی گزینه تماس با ما (Contact Us) کلیک کنید تا مکالمه ایمن با پشتیبانی را آغاز کنید. سعی کنید مشکلی را که به وجود آمده است کاملا شفاف توضیح دهید.

اگر بعد از طی کردن مراحل بالا همچنان موفق به خارج شدن از بلاکی واتساپ نشدید به ناچار باید صبر کنید تا مدت زمانی در نظر گرفته شده طی شود تا بعد از آن به اکانت واتساپ خود دسترسی پیدا کنید. و ما پیشنهاد می‌کنیم همیشه از اطلاعات واتساپ خود بک‌آپ گرفته تا در این مواقع اطلاعات حیاتی شما از دست نرود.

رفع بلاکی در حالتی که واتساپ خط شما را بدون نمایش زمان مسدود کرده است (رفع بلاکی دائم)

طبق قوانین و گفته های شرکت متا، مسدودیت دائم واتساپ (permanent WhatsApp ban) با گذر زمان برطرف نخواهد شد و دسترسی کاربر به اکانت خود، برای همیشه قطع می‌شود. اما این مورد هم راهکار های خاص خود را دارد. پس با واتسینو همراه باشید.

دلایل بلاکی دائمی خطوط در واتساپ تا حد بسیار زیادی مشابه دلایل بلاکی موقت است. با این تفاوت که احتمالا کمی بیشتر خط قرمز های واتساپ را نادیده گرفته اید. اگر احتمالا قصد ارسال پیام های زیاد و تبلیغاتی در واتساپ را داشتید. توجه کنید برای انجام این کار حتما باید از ربات واتساپ و نرم افزار ارسال پیام انبوه در واتساپ کمک بگیرید تا بلاکی خطوط شما به حداقل برسد.

روش رفع مسدودیت دائم شماره در واتساپ

اگر واتسآپ شما را به صورت دائم مسدود کرده باشد، پیام این حساب مجاز به استفاده از WhatsApp نیست را مشاهده خواهید کرد. و اما راه حل:

ابتدا باید مراحل خاصی را برای رفع مسدودیت آن دنبال کنید. در زیر، فرایندی که باید پیگیری کنید آمده است:

 1. ابتدا مطمئن شوید که از آخرین نسخه رسمی واتس‌اپ استفاده می‌کنید و آن را به‌روزرسانی کرده‌اید.
 2. وارد برنامه واتس‌اپ شوید و پیام مسدودیت را مشاهده کنید.
 3. در صفحه مسدودیت، گزینه “تماس با پشتیبانی” یا “Contact Us” را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.
 4. اطلاعات مورد نیاز را درخواست کنید و پیام خود را به پشتیبانی واتس‌اپ ارسال کنید.
 5. در پیام خود، به طور دقیق مشکل خود را شرح دهید و از اینکه به صورت محترم و مودبانه با پشتیبانی ارتباط برقرار کنید، اطمینان حاصل کنید.

بعد از ارسال پیام به پشتیبانی، باید صبر کنید تا واتس‌اپ به شما پاسخ دهد و درخواست شما را بررسی کند.

نکات مهم در ارسال پیام به پشتیبانی واتساپ:
 1. ارائه اطلاعات لازم: شماره تلفن خود را به فرمت بین‌المللی (شامل کد کشور) و یک توضیح کوتاه از دلیلی که باور دارید حساب شما به اشتباه مسدود شده است، ارائه دهید. اگر هر گونه مشکلی که ممکن است منجر به مسدودیت شما شده باشد را تصحیح کرده‌اید، مراحلی که برای رفع مشکل انجام داده‌اید را بیان کنید.
 2. صبور و پیوسته باشید: واتس‌اپ تضمینی برای فرآیند رفع مسدودیت ارائه نمی‌دهد، بنابراین در انتظار پاسخ صبور باشید. اگر پاسخی دریافت نکردید، در نظر داشته باشید که بدون اسپم کردن یا سرازیری پشتیبانی آن‌ها را پیگیری کنید.
نمونه متن برای ارسال به پشتیبانی واتساپ جهت رفع بلاکی از سوی واتساپ:

Subject: Unban Request for WhatsApp Account

Dear WhatsApp Support,

I hope this message finds you well. My phone number, [Your Phone Number], has been banned from using WhatsApp, and I am writing to request an unban.

I believe this ban may have been a mistake or due to [mention any potential reason]. I value WhatsApp’s policies and assure you that I will adhere to them strictly.

I kindly request your assistance in reviewing my case and reinstating access to my WhatsApp account. I am willing to provide any additional information necessary to resolve this matter.

Thank you for your attention to this issue. I look forward to your prompt response.

Sincerely,

[Your Name]

نتیجه گیری:

برای پیمودن مسیر پلتفرم واتس‌اپ و جلوگیری از مسدود شدن حساب کاربری، نیاز به یک رویکرد آگاهانه است. درک و رعایت سیاست‌های واتس‌اپ، پرهیز از اسپم کردن یا اشتراک گذاری اطلاعات گمراه‌کننده، و استفاده مسئولانه از برنامه رسمی، کلیدی است برای حفظ یک تجربه روان و بی‌قطع برای تمام کاربران. با پیروی از این رهنمودها، کاربران می‌توانند محیطی امن‌تر و با احترام بیشتری را در واتس‌اپ فراهم آورند، تضمین کننده دسترسی مداوم به ویژگی‌های ارتباطی متنوع آن باشند.

اگر بعد از ظی کردن مراحل بالا همچنان موفق به رفع بلاکی خطوط خود نشدید کافی است به پشتیبانی واتسینو پیام بدید تا این کار برای شما انجام شود.

نوشته قبلی

تاریخچه واتساپ

نوشته بعدی

آموزش حذف پیام در واتساپ؛ حتی بعد از مهلت زمانی مجاز

7 دیدگاه در “رفع مسدودیت شماره در واتساپ

 1. سلام وقت شما بخیر
  بدون اینکه هیچ کدام از قوانین واتس اپ رو نقض کنم برنامه روی گوشیم غیرفعال شده. البته شماره ام بلاک نشده چون روی گوشی دیگه نصب میشه و مشکلی نداره فقط روی گوشی خودم برای شماره ام کد احراز هویت ارسال نمیشه. اما برای شماره های دیگه امتحان کردم کد میاد.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چطوری مشکل رو برطرف کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

سبد خرید